Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
90 postów 78 komentarzy

Terapia Naturalna Ruchem

Pasjonat Ruchu - różnorodne ćwiczenia i formy ruchowe przywracające zdrowie i sprawność ruchową

Wybór rehabilitanta – efekty zdrowotne kręgosłupa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W artykule tym przedstawię efekty zdrowotne mego kręgosłupa odcinka szyjnego, jakie uzyskałem dzięki pomocy mego rehabilitanta.

 

W poprzednim artykule opisałem w jaki sposób wyleczyłem siebie z dolegliwości bólowych kręgosłupa korzystając świadomie z pomocy rehabilitacyjnej mojej znajomej osoby, która o rehabilitacji nie ma pojęcia.

//tnr.neon24.pl/post/134085,jak-wybrac-dobrego-rehabilitanta

 

Jej pomoc polegała na tym, że

1) pomogła mi się zdiagnozować

2) wykonywała mi masaż kręgosłupa odcinka szyjnego

3) wykonywała mi manipulacje i trakcje odcinka szyjnego kręgosłupa

4) wykonywała mi różne ekstremalne wygięcia i skręty kręgosłupa w odcinku szyjnym

5) wykonywała mi uciski na kręgosłup szyjny.

 

To wszystko ona wykonywała zgodnie z moimi polecaniami, a ja miałem cały czas świadomość tego, że jeden nierozważny i niedokładny ruch z jej strony groził mi kalectwem. W sposób świadomy dosłownie swoje życie i zdrowie oddałem w jej ręce.

 

Można by o mojej metodyce samoleczenia z pomocą rehabilitanta, który nie ma pojęcia o rehabilitacji myśleć w różnych kategoriach, a szczególnie tych, że igrałem z życiem. Z mojej strony patrząc było zupełnie inaczej. To jest osoba, która choć nie zna się na rehabilitacji to zna mnie i moje możliwości bardzo dobrze i jest to jednocześnie osoba, której ufam bezgranicznie. Pod tym względem nie ma ona wśród fizjoterapeutów żadnej konkurencji. Tak samo i w drugą stronę, ta osoba ufała mi bezgranicznie, gdyż była pewna, że wszystko o cokolwiek ją poproszę będzie dla mnie bezpieczne. Brak wiedzy fizjoterapeutycznej ze strony mojej znajomej - w moim przypadku nie był żadną przeszkodą w tym by mnie skutecznie rehabilitować. Wystarczyła tu moja własna wiedza fizjoterapeutyczna. Po prostu kierowałem ją i tym co miała robić. A ona doskonale wszystkie moje polecenia wykonywała.

 

Ponieważ teoretyzować każdy potrafi, więc aby rozwiać wszelkie wątpliwości, przełożyłem teorię na praktykę i specjalnie dla Państwa nagrałem w poniedziałek 3 października 216 film na żywo pokazujący sprawność ruchową mego kręgosłupa odcinka szyjnego. Film ten pokazuje efekty zdrowotne jakie nam się udało uzyskać stosując moją metodykę leczenia.

 

Film wymaga obróbki wideo, więc zaprezentuję go Państwu, jak będzie gotowy.

Natomiast w tej chwili posłużę się stop klatkami z tego filmu, które i tak dużo powiedzą o ruchomości mego kręgosłupa oraz skuteczności jego leczenia i rehabilitacji.

 

Test kręgosłupa 1.

Test polega na wykonaniu pozycji gimnastycznej „świecy” i następnie przeniesienie obu nóg do tyłu za głowę tak by stopami dotknąć materaca. Ćwiczenie to silnie oddziałuje na odcinek szyjny kręgosłupa.

 

 

 

Test kręgosłupa 2

Jest to test dynamiczny. Z pozycji przysiadu podpartego wykonujemy przetoczenie przez plecy do tyłu w taki sposób aby przetoczyć się przez cały kręgosłup i stopami dotknąć podłogi. Następnie powrót do przysiadu podpartego.

 

 

 

 

 

Test kręgosłupa 3

Przewrót w tył z przysiadu podpartego

 

 

 

 

 

 

 

Testy te są proste do wykonania. Każdy z Państwa może sam spróbować je wykonać i sprawdzić, czy są one proste, czy trudne do wykonania. Mogą Państwo również spytać specjalistów z branży fizjoterapii o skalę trudności wykonania tych testów.

Proszę zawsze brać poprawkę, ze ja mam 56 lat. Więc sprawność kręgosłupa mam daleką od moich oczekiwań. Natomiast moje wymagania od mego kręgosłupa są takie, że ma pracować jak naoliwiony.

 

Wydaje mi się, że te 3 proste testy rozwieją Państwa wszelkie wątpliwości dotyczące skuteczności moich technik samoleczenia moich dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz jak najbardziej trafnego wyboru rehabilitanta do rehabilitacji mego kręgosłupa.

 

Kolejne testy mego kręgosłupa odcinka szyjnego przedstawię w następnym artykule.

 

W razie pytań proszę śmiało pytać.

 

 

Janusz Danielczyk

Szkoła Zdrowego Kręgosłupa
Pasjonat Ruchu

www.pasjonatruchu.pl

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31