Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
90 postów 78 komentarzy

Terapia Naturalna Ruchem

Pasjonat Ruchu - różnorodne ćwiczenia i formy ruchowe przywracające zdrowie i sprawność ruchową

Medycyna Dalekiego Wschodu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W artykule tym zaprezentuję poglądy dra Adama Madarasza na temat Medycyny Dalekiego Wschodu w profilaktyce i wspomaganiu leczenia przewlekłych schorzeń cywilizacyjnych

Miło mi jest Państwu zaprezentować poglądy dra Adama Madarasza na temat Medycyny Dalekiego Wschodu w profilaktyce i wspomaganiu leczenia przewlekłych schorzeń cywilizacyjnych.

Doktor Adam Madarasz prowadzi patronat medyczny nad moimi terapiami naturalnymi. Jest 80-letnim czynnym zawodowo lekarzem. Całe swoje życie poświęcił medycynie. Jest jej pasjonatem i dyplmowanym specjalistą w zakresie fizjoterapii i balneoklimatologii. Jest to jeden z nielicznych lekarzy, któremu ufam. Ufam jego mądrości i doświadczeniu medycznemu. W fizjoterapii zajmuje się bardzo trudnymi przypadkami i ma ogromne osiągnięcia w leczeniu przewlekłych schorzeń cywilizacyjnych. Jako jeden z nielicznych lekarzy w Polsce łączy w jedno medycyną klaszyczną z Medycyną Dalekiego Wschodu.

Poniżej w całości jego artykuł.

"Medycyna Dalekiego Wschodu to naturalny system profilaktyczno-leczniczy oparty na prawach natury traktujący człowieka, jako całość, a nie sumę odrębnych narządów. Naturalna Medycyna Wschodu jest jednym z nieprzerwanie praktykowanych od 5 tysięcy lat systemów medycznych z powodzeniem pomaga ludziom początkowo tylko w Azji, z czasem rozwinęła się w Europie i USA.

 

W swoich działaniach terapeutycznych, medycy starożytnych Chin zawsze stosowali holistyczne podejście do chorób koncentrując się nie tylko na fizycznych, ale w równym stopniu także na emocjonalnych, umysłowych i duchowych aspektach życia.

 

W diagnozowaniu i leczeniu podstawowe znaczenie ma wewnętrzna energia życiowa Q (chi), która jest przyczyną wszelkich procesów zachodzących w organizmach żywych. Według założeń Medycyny Dalekiego Wschodu podstawą zdrowia jest swobodny i harmonijny przepływ energii Q w ciele, a choroba występuje, gdy pojawia się dysharmonia lub nierównowaga w przepływie bioenergii. Zaburzenia w przepływie energii wpływają na aspekt fizyczny, emocjonalny i duchowy życia człowieka.

 

Wszystkie oddziaływania w medycynie Wschodu ukierunkowane są więc na regulację zaburzonego przepływu energii Q oraz przywróceniu harmonii pomiędzy jej przeciwnymi składowymi energii Yin i Yang.

 

W diagnozowaniu stanów chorobowych praktycy Medycyny Dalekiego Wschodu wykorzystują identyfikację rodzaju energii Q w poszczególnych narządach poprzez dokładny wywiad, ogląd języka, stóp, dłoni i tęczówki oka, a także palpacyjne badanie tętna. Na podstawie w/w czynności doświadczony lekarz jest w stanie dość precyzyjnie określić stan zdrowia pacjenta.

 

Współcześnie do diagnostyki wykorzystuje się również skomputeryzowane urządzenia diagnostyczne poprzez pomiar fal elektromagnetycznych emitowanych przez poszczególne tkanki i organy. Komputerowa ocena energetyczna diagnozuje istniejące choroby, a także zaburzenia czynnościowe sygnalizujące zaburzenia w pracy narządu, które mogą doprowadzić do patologii w danym narządzie w późniejszym czasie.

 

Mieszkańcy Krajów Europejskich przywykli do stosowania lekarstw, czasami bez uzasadnionej potrzeby. Europejska medycyna bez zastrzeżeń wierzy w moc medykamentów i rzadko korzysta z osiągnięć tzw. medycyny niekonwencjonalnej, którą niesłusznie nazywa się medycyną alternatywną. Współczesne obserwacje i doświadczenia zebrane od pacjentów korzystających z medycyny naturalnej potwierdzają skuteczność naturalnych terapii w wielu przewlekłych chorobach. Lekarstwa tak powszechnie stosowane w większości nie działają bezpośrednio na przyczynę choroby, a jedynie łagodzą lub likwidują objawy choroby. Często likwidacja objawów, a nie przyczyn choroby prowadzi do stanów przewlekłych.

 

Z uwagi na niedoskonałość terapii opartej na medykamentach najczęściej syntetycznych, od wielu lat poszukuje się terapii i metod naturalnych sięgając do preparatów i metod stosowanych głównie w medycynie chińskiej.

 

Oczywiście europejska medycyna współczesna może wiele. Nikt nie ma co do tego wątpliwości. Myślę jednak, że połączenie medycyny klasycznej z naturalną medycyną Dalekiego Wschodu znacznie wzmacnia efekty leczenia zwłaszcza w przewlekłych chorobach, w tym schorzeń cywilizacyjnych. Licząca sobie pięć tysięcy lat historia rozwoju medycyny chińskiej w sposób przekonywający udowodniła celowość stosowania metod i całej gamy naturalnych produktów nie tylko przez Chińczyków, ale również mieszkańców naszej planety. Celowość ta została potwierdzona w ostatnim dziesięcioleciu, w którym w Chinach pojawiły się biologicznie aktywne suplementy diety bez żadnych skutków ubocznych, których moc działania jest porównywalna do działania dobrze nam znanych i stosowanych lekarstw.

 

Naturalne preparaty chińskie, a także nasze nowoczesne suplementy w sposób harmonijny regulują funkcje różnych organów i wszystkich systemów organizmu ludzkiego. Nowoczesne naturalne preparaty stymulują funkcjonowanie układu immunologicznego, hormonalnego i centralnego układu nerwowego.

 

Synergia medycyny zachodniej i wschodniej mogłaby być bardzo skuteczna w walce z wieloma schorzeniami w tym nowotworowymi. Dzięki najnowszym technologiom stosowanym w produkcji tych suplementów pozwalają na maksymalne zachowanie aktywnych komponentów i usuwaniu nieskutecznych składników i domieszek. Dzięki nowoczesnej technologii pozyskiwania tych aktywnych składników wzrasta ich przyswajalność przez organizm co zapewnia jeszcze większą skuteczność ich działania. Dopuszczone preparaty chińskie zawierające szybko działające bioimmunoregulatory przeszły pozytywne badania naukowe w USA, Japonii, Korei Południowej.

 

Wszędzie otrzymano wyraźne jednoznaczne wyniki potwierdzające celowość ich stosowania we wspomaganiu leczenia wielu przewlekłych schorzeń, w tym nowotworowych. Zostało także potwierdzone ich całkowite bezpieczeństwo. Obserwowana skuteczność naturalnych terapii staje się coraz bardziej popularna w świecie zachodnim wśród lekarzy praktykujących medycynę klasyczną. Podobnie jest też w Polsce. Coraz więcej naszych lekarzy specjalistów z powodzeniem farmakoterapię łączą z wybranymi elementami z szerokiego arsenału Medycyny Wschodu.

 

W swoim gabinecie od wielu stosuję naturalne terapie w oparciu o doświadczenie Medycyny Wschodu. W połączeniu z zabiegami fizjoterapeutycznymi. Takie połączenie sprawdza się w leczeniu przede wszystkim schorzeń przewlekłych, a także w szeroko rozumianej profilaktyce zdrowotnej.

 

Motto azjatyckiej sztuki leczenia głosi „lepiej zapobiegać niż leczyć”."

 

Informacje opracował lekarz Adam Madarasz

Gabinet Fizjoterapii i Medycyny Naturalnej

Toruń, ul. Mickiewicza 130

Tel. 603-675-001

www.adammadarasz.pl

 

Koniec artykułu

 

Janusz Danielczyk

Szkoła Zdrowego Kręgosłupa

Pasjonat Ruchu

www.pasjonatruchu.pl

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31