Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
90 postów 78 komentarzy

Terapia Naturalna Ruchem

Pasjonat Ruchu - różnorodne ćwiczenia i formy ruchowe przywracające zdrowie i sprawność ruchową

Wystawa fotograficzna o skuteczności kinezyterapii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Krótka fotorelacja z wystawy fotograficznej promującej kinezyterapię, jako najskuteczniejsze lekarstwo w długoterminowym leczeniu i rehabilitacji choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa

 

 

 

Wystawa fotograficzna pt. Wybrane metody kinezyterapii w 14-letnim okresie leczenia i rehabilitacji choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa

 

 Jedną z form promocji zdrowia poprzez regularne ćwiczenia jest wystawa fotograficzna, którą 25.10.2017 r.  we współpracy z Klubem Zodiak w Toruniu udało mi się zorganizować dla mieszkańców naszego osiedla.

Wystawa ta została połączona z pogadanką na temat "Wybranych metod kinezyterapii w leczeniu i rehabilitacji choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa". Oprócz wystawy były pokazy na żywo efektów zdrowotnych moich osobistych oraz moich pacjentów.

Wystawa jest o tyle ciekawa, gdyż prezentuje długi bo aż 14-letni okres leczenia i rehabilitacji choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa obejmując stan początkowy choroby, program leczniczy i rehabilitacyjny oraz końcowe efekty zdrowotne.

 

Na zdjęciach przedstawiłem 3 etapy leczenia i rehabilitacji.

Etap 1 to stan początkowy, który składał się z moich osobistych refleksji i odczuć plus dokumentacji medycznej.

Etap 2 to prezentacja programu Stop Dolegliwościom Kręgosłupa

Etap 3 to uzyskane efekty zdrowotne, jakie udało mi się osiągnąć wykorzystując kinezyterapię, jako najskuteczniejsze lekarstwo na chorobę zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa.

 

Prezentację uzupełniły pokazy na żywo mojej obecnej sprawności ruchowej oraz pokaz walca wiedzieńskiego, które wykonałem razem z moją 85-letnią pacjentką, która miała kilka jednostek chorobowych razem wziętych. Pierwsza to silne bóle kręgosłupa, druga opuchnięte nogi, trzecia to unieruchomioną stopę, staw skokowy oraz podudzie tworzące jedną opuchniętą i twardą bryłę o konsystencji kości będącą źródłem silnego bólu w stawie skokowym trwającego praktycznie przez 24 godz. na dobę uniemożliwiającego normalne chodzenie. W przypadku pacjentki udało mi się bóle kręgosłupa zlikwidować, usunąć opuchliznę w obu nogach i uruchomić staw skokowy na tyle, że pacjentka mogła nie tylko normalnie chodzić bez bólu, ale również i tańczyć.

Krótka fotorelacja mówi sama za siebie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Janusz Danielczyk

Szkoła Zdrowego Kręgosłupa
Pasjonat Ruchu

www.pasjonatruchu.pl

Prywatny Gabinet Terapii Naturalnych

 

 

KOMENTARZE

 • Witam,
  ciągle nie mam czasu dla siebie,

  w wyniku nie mam też czasu na kontakt z Panem,

  ale jakby tak Pan popełnił notkę na temat odzyskania poczucia równowagi, usprawnienia pracy błędnika, byłbym wdzięczny.

  Być może z powodu niedostatku snu już nie potrafię nawet ustać na jednej nodze, czyli sprawność jest poniżej normy, nawet dla starych ludzi.
 • @interesariusz z PL 18:29:50
  Panie Interesariuszu postaram się napisać specjalnie dla Pana artykuł, w którym zajmę się równowagą i poczuciem równowagi. Temat to niezwykle ciekawy i tak się składa, że mam w nim doświadczenie i dość spektakularne osiągnięcia zdrowotne.
  Pozdrawiam
  Janusz Danielczyk

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31